16 Temmuz, 2013

Hani Facebook'ta iş yoktu?

Yenibiris.com’un yeni uygulamasını duydunuz mu? Facebook profiliniz üzerinden bir tıkla bağlanacağınız insankaynaklari.com, profesyonel iş ağı oluşturarak size en uygun işi, en kısa sürede sunmakla görevli!

Facebook, sizin de dahil olduğunuz, 32 milyon kişinin üye olduğu geniş bir sosyal ağ! Bu sosyal ağda arkadaşlarınız, arkadaş olmak istedikleriniz, çalışmak için hayalini kurduğunuz şirketler de var! Peki çalışmak istediğiniz şirketlere tek tıkla ulaşmak istemez misiniz?

Biliyorsunuz iş bulmak isteyenler için en önemlisi, çalışmak istedikleri şirketlerdeki kişilerle nasıl bağlantı kuracaklarıdır… İnsankaynaklari.com sayesinde Facebook profilinizden istediğiniz bilgilerle oluşturduğunuz profilinizle çalışmak istediğiniz şirketlere “şimdi başvur”u tıklayarak iş başvurusu yapabilirsiniz. Diyelim ki çalışmak istediğiniz şirkette bir arkadaşınız çalışıyor. Onun aracılığıyla ulaşmak istediğiniz kişiye “Tanıştırılma talebi” yollayabilir, birinci ve ikinci dereceden bağlantınızın yardımıyla işi siz alabilirsiniz! Bağlantılarınızdan referans ve rozet talep ederek profilinizi sahip olduğunuz özelliklerle donatabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan insankaynaklari.com hem işveren hem de iş arayanlar için yepyeni fırsatlar sunuyor! Siz de insankaynaklari.com’a gelin, size en uygun işi kolaylıkla bulun. İnsankaynaklari.com ile iş bulmak artık daha kolay!

Bir bumads advertorial içeriğidir.

11 Temmuz, 2013

Cuma Projesi-13

Bu yazıma ait resimleri mayıs sonunda taslak olarak kaydetmişim, hani olur da haziranda bir şeyler hazırlayamazsam, hazırda bulunsun diye...Haziranda hazır resimlere yazı bile yazamadım oysa :( Neyse kısmet Temmuz'aymış diyerek, sizlere çok severek ördüğüm bir lifi anlatmak istiyorum.

Bu lifin anlatımına Facebook'ta Hayata Dair Herşey adlı grupta rastladım. Grup üyelerindne Şükran Hanım çok güzle açıklamış, grubu mutlaka ziyaret edin, daha bir çok modelin açıklamasını detaylı bir şekilde paylaşıyorlar.


 Hemen açıklamasına geçeyim. 
10 zincir çekerek başladım, halka yapıp içine 10 adet fıstık yaptım, her fıstığın arasında 3 zincir çektim.


Sonraki sırada 3 zincirlik boşlukların içine, 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık, 3 zincir, 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık yaptım. 3 zincir çektim, alttaki 3 zincirlik boşluğu atladım, bir sonrakine yine aynı şekilde 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık, 3 zincir, 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık yaptım. Bu şekilde toplam 5 köşe olacak şekild esıra sonuna kadar örmeye devam ettim.

3. sırada beyaz renge geçtim, beyaz renk ile, bir önceki sıradaki fıstıkların arasındaki 1 zincirin tepesine 1 fıstık yaptım. 1 zincir çektim, 3 zincirlik boşluğa 1 fıstık yaptım, 1 zincir çektim, aynı boşluğa 1 fıstık yaptım, 3 zincir çektim, yine aynı boşluğa 1 fıstık yaptım, 1 zincir çektim aynı boşluğa 1 fıstık yaptım. 1 zincir çektim alttaki bir zincirlik boşluğa 1 fıstık yaptım. İlk köşemiz bitti, sonraki köşeye geçmek için 3 zincir çektim, ve bir önceki köşede yaptıklarımın aynısını burada yaptım. Tüm köşeleri bu şekilde çalıştım.
Bir sonraki sırada yine somon renge geçtim ve yine köşelere birer zincirlik boşluklara birer fıstık, aralarına 1 zincir, 3 zincirlik boşluğa, 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık,3 zincir, 1 fıstık, 1 zincir, 1 fıstık yaptım...


Bu şekilde lif istediğiniz boya gelinceye kadar örün. Kenarlarına daha önce burada yaptığım gibi fıstık tepesine pırtık (!) yaptım.

Yapacak herkese kolay gelsin :)

04 Temmuz, 2013

Herkese Merhaba

Herkese merhaba...
Uzun bir ay oldu, hiç bir şey yazamadan, paylaşamadan bitti. Koşturmacalar, sıkıntılar ve telaşlarla dolu bir ay geçti.
Temmuz başında kayınbiladerimin Urfa'da düğünü vardı, 4 gündür Urfa'daydık, dün döndük. Haziran onun hazırlıkları, koşturması ile bitti. Urfa sıcak, kalabalıktı. Kazasız belasız, ağız tadıyla atlattık düğünü, Urfa seyahatini derken, dün daha taksiden yeni inmiş, apartmanın girişine adımımı atmışken, hooop yerdeyim. Kucağımda Eylül, aman düşmesin yere çarpmasın diye akrobasiye kalkışınca bacağım biraz fazla incindi. Eşim Eylül'ü düşmeden aldı kucağımdan ama ben kurtulamadım yine de düşmekten. Yerden kalkamayınca, bacağımı kıpırdatamadığım için, hemen ambulans çağırdık ve acile gittik. Allah'a şükür ki ne kırık ne çıkık herhangi ciddi bir şey yok, bileğim şiş, düz kapağım ağrıyor, üzerine pek basamıyorum ama iyiyim...Bol bol dinleniyorum, dün kardeşim bugün eşim evde bana ve Eylül'e bakıyorlar...
Bu arada ben yokken neler olmuş diye bloglarınızı gezerken, sevgili Nesli'nin Bloglovin yazısını gördüm. Hemen ben de Bloglovin' e girdim.
Artık ben de Bloglovin' deyim...