Ana içeriğe atla

Nelia İçin (For Nelia)

Portekizli bir blogcu arkadaş benim lifleri beğenmiş ve bana nasıl yapıldığı sormuş...ben de kendisine ingilizce olarak resimlerle yardımcı olmaya çalışacağım...umarım olabilirim...

Nelia has asked me how to crochet bath clothes below, I don't know her language so I will tell in English. I hope I will be helpfull for her.

At the beginning you have to make 2 chains. And do a puff stitch in the second chain (I hope you know how to make a puff stitch, I pull 3 times the yarn into the chain). You'll get this stitch below:


Then make a chain, and another puff stitch on the point is shown on the picture below.

I usually make 10 puff stithes but this time 8 puff stitches.


Make a row of several puff stitches and at the end of the row make extra one puff stitches. This will be the beginning of the second row. On this stitch make a chain, after this chain make a puff stitch above (no:1) this puff stitch but do not crochet it together, make another puff stitch near the one you did before (no:2), and make another in the second (no:3)as shown in the picture below. The numbers I give are the numbers in the picture. And pull them all together. Go on like this till the and of the row.


To make the second row turn it back and do all these, as shown in the picture.
I allways make a square, I crocheted 8 rows in this sample. After 8 rows I cut the yarn.
Now we can crochet second color, begin with the second yarn as shown below, and make a puff stitch as we did before. And just follow the steps in the pictures.
Finish the row making puff stitches. At the end of the row make an extra puff stitch. This stitch will be the first stitch of the line next. Do not turn back, make another three puff stitches as we did before as shown below.And go through around the square we made.

And this is all. Go around the square untill finish all sides, this will be your first row, and at the end turn back and make another row. Make rows as you how many you want and cut the yarn and go to third color.Well it is really difficult to tell someone about crocheting and to use another language is making it harder and harder. I hope I will be helpfull, if you have any questions I will be glad to answer them...

Yorumlar

 1. selam canım.4 gündür sorun olduğundan gezemedim.şimdi bir ziyarete geleyim dedim.sevgiler...selamlar...

  YanıtlaSil
 2. Hello my friend!
  Thanks...thanks for the post!!!
  It is very well explained and I will try to do.

  I think that this pattern will do a beautiful baby afghan!
  good week!
  kisses
  Nélia

  YanıtlaSil
 3. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun

  YanıtlaSil
 4. You these things, I have read twice, for me, this is a relatively rare phenomenon!
  handmade jewelry

  YanıtlaSil
 5. İ am so happy that İ found your blog. Keep up the good work. Will try it

  YanıtlaSil
 6. Спасибо!Мне очень понравился Ваш блог!

  YanıtlaSil
 7. Develop Your Horizons In addition to Profits For a Home Stager

  my web blog - noteworthy

  YanıtlaSil
 8. Arm yourself With Another Dlp, Lcd Together with Projector
  Light Or Two Just like the Bp96-01403a

  Also visit my blog post: mp3 to video

  YanıtlaSil
 9. What exactly Commercial Sprinkler Products?

  My webpage - top 10 projectors

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…