Ana içeriğe atla

Kolay Şal

Adı kolay olabilir ama benim bu şalı örme sürecim hiçte öyle kolay geçmedi...


simple shawl1
Originally uploaded by ayfalcisi9
Çok kolay bir şal, gerçekten, özellikle örmeye yeni başlayanlar için tam örülecek şal, ama ben örerken bir sürü badire atlattım..En komiği de misinalı şişlerle yaşadıklarımdı. 2 adet misinalı şişin şişleri ve misinaları birbirinden ayrıldı :) Hem de işin tam ortasında...Ama bitirdim, henüz gerdirmedim, sadece resim alamk için koltuğa iğneledim...Bence hoş oldu.


Simple shawl2
Originally uploaded by ayfalcisi9Başlama: 28 Eylül 2009
Bitiş:9 Ekim 2009
Şiş: 4 mm
Yün: Anchor Bebe
Şema: La La' Simple Shawl

Yorumlar

 1. çok güzel görünüyor... sanırım birçok badireye değecek gibi... ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. bu şalı da gerdirmeye gerek var mı. bir gerdirme modasıdır gidiyor. ellerine sağlık çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 3. saolasın fundacım, değdi gibi...
  buketcim aynı şeyi bend edüşünüdm, gerdirme gerekmeyecek gibi ama, en azından biraz uçlarından düzeltsem iyi olacak...ama sanırım suda bekletme kısmına gerek yok

  YanıtlaSil
 4. ellerine sağlık çok güzel olmuş nasıl yapıldığınıda anlatırsan bende yapmak isterim:)

  YanıtlaSil
 5. eline sağlık güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Gamzeli anne.Şema yazan yerdeki renkli yazıya tıklarsanız, şalın anlatımına ulaşırsınız.

  YanıtlaSil
 7. forumunuza üye olmak istedim.mail adresine dönün aktivasyon maili gönderildi diyor ama adresime böyle bir mail gelmedi.lütfen yardımcı olurmusunuz.teşekkür ederim şimdiden.

  YanıtlaSil
 8. neşe adıyla yaptığınız kayıt aktif edilmiştir

  YanıtlaSil
 9. arkadaşım çok eziyet ediyorum ama ben sados olarakta kaydolmuştum.şimdi neşe olarak kaydolduğum bilgileri kaydetmemiştim,hatırlamıyorum.acaba bilgilerimi bana gönderebilirmisiniz.yani bi türlü giriş yapamıyorum.

  YanıtlaSil
 10. kusura bakmayın,ben hallettim sonunda.herşey için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 11. hanımelime giremiyorum.lütfen yardım.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…