Annis Şal ve mazeretlerim :)

Ocak 30, 2011

Herkese merhaba, çoook uzun zamandır sessiz sedasız oturuyorum bir köşede...Blogum günlükten çok aylık gibi bir şey oldu (hatta 3 ayda bir yazı gönderilen bir yer). Geçtiğimiz aylarda ne yazıkki Hanımelim beni çok yordu...Geçmiş konulara yazılan yorumların çoğu "Hanımelim'e giremiyorum!" şeklindeydi...Ama sonunda bu sorunu halettik.Hosting firmasını değiştirdim bir ay önce ve o tarihten beri siteye girişte herhengi bir problem yaşanmıyor...Ama o döneme kadar çok uykusuz gecelerim oldu, sabahlara kadar siteyle uğraştığım, rüyada bile siteyle uğraştığım zamanlar oldu...
Yazımın başlığı mazeretler ya diyeceksiniz "eh işte siteyle uğraşmış, hiç bir şey üretememiş"... Yok öyle değil, bu sadece ürettiklerimi niye sizlerle daha önce paylaşamadığımın mazereti...
Bir çok şey ördüm, yeni teknikler, yeni örnekler öğrendim...Bir terslik olmazsa hepsini sizlerle paylaşacağım..
Ve karşınızda Annis Şalım:Örmekten çok zevk aldığım bir şal..sonuç da mükemmel...Bu tarz şallara İngilizce  "Shawlette" deniliyor. Tam karşılığı nedir bilmiyorum  zira online çeviriler henüz bu kelimeyi duymamış, ben "şalcık" veya "omuz şalı" diye adlandırıyorum bu modelleri.Özellikle Ravelry'de bir çok örneğini bulabilirsiniz..Ben de örmek üzere listeme bir kaç model ekledim, ördükçe sizlerle paylaşırım.
Gelelim Annis' e...Annis'i örmek istiyorsanız Knitty' e veya Hanimelim'e bakabilirsiniz..

You Might Also Like

3 yorum

  1. ÇOK ÇOK GÜZEL,GÜLE GÜLE KULLANIN

    YanıtlaSil
  2. evet çok güzel.ben de yapacağım ama henüz uç tarafındaki modelin nasıl yapıldığını çözemedim.şemadan da anlamıyorum.inşallah birgün olacak:)

    YanıtlaSil
  3. cnm ellerine sağlık çok güzzel olmuş.forumumuz için çok çalıştın emek werdin.ama çok şükür sıkıntımız gitti ve forumumuza sorunsuz ulaşabiliyoruz.bloğunu güncellememen senin boş oturduğun anlamına kesinlikle gelmez.bunu hepimiz biliyoruz.emeğine sağlık cnm.

    YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz