Kina yeleğimiz biter Little Stripes başlar

Mayıs 07, 2013

Tatilde nete girip yazı hazırlayacak pek vaktim olmuyor, Eylül etrafı keşfedeceğim diye çat orada çat burada olunca iki dakika oturup bir şeyler örmek veya ördüklerimi yazı hazırlayıp sizlerle paylaşmak nerdeyse imkansız gibi. Böyle öğle uykusu vaktinde fırsat bulursam örüyorum, ve bitirebildiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Tatilimizin başında başladığım Kina yeleğimiz bitti, bir tek düğmelerimiz eksik.Yarın onları da alıp dikersem Eylül giyebilir.Kina için Nako Lüks Minnoş ve 3,5 mm şiş kullandım. Modele Ravelry'den ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Kina'mız biter bitmez hemen yeni bir yeleğe başladım, bu yelek kışa hazırlık için. Modelimizin adı Little Stripes, Purl Bee'nin blogunda detaylı anlatımları var. Ben Hanımelim  için çevirisini yaprım ve mayıs ayında arkadaşlarla örmeye başladık.Modelin orjinali yenidoğan-6 aylık bebekler için. Ben şiş nosunu büyüttüm, ipi de kalınlaştırdım, inşallah Eylül'e göre bir yelek çıkacak ortaya...Bu modeli Nako Vizon ve 4,5 mm şiş ile örüyorum, bitince sizlerle hem bitmişini hem de ölçülerini paylaşırım.

Bizden şimdilik bu kadar, fırsat buldukça paylaşmaya devam edeceğim :)

You Might Also Like

3 yorum

  1. merhaba canım,inşallah sen de güzel kızın Eylül de çok iyisinizdir.yelek gerçekten çok hoş olmuş eline sağlık.çizgili yelek de güzel görünüyor,kolay gelsin diyorum sana.ben pek öremiyorum malesef iş,çocuk ev derken gün bitiyor:(

    YanıtlaSil
  2. ellerine sağlık yelekler çok cici olmuş...

    YanıtlaSil
  3. süperr olmuş kina yeleğine bayıldım çok cici duruyor.ellerine ve emeğine sağlık. diğer yelekten bende bir ara başlayacağım. uygun ip bakıyorum. <3

    YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz