Ana içeriğe atla

Kayboldum gittim!!

Uzun zamandır yokum ortalarda, baktım en son 24 Nisan' da yazmışım...Sonra bir haber bile vermeden ortalardan yokolmuşum...Yakın çevrem ve forumdan arkadaşlar biliyor, güzle bir telaşım var son 2 aydır, Allah izin verirse bir hafta sonra evleniyorum, tüm telaş, koşuşturma inşallah bitiyor yakında.
Tüm bu koşuşturmanın arasında bir de heveslendim kendime bir gelin şalı örmeye...Başladım, hatta yarısına bile geldim ama biter mi bilmem.Şalımın örneğini Ravelry'den aldım.Umarım düğüne kadar biter de kullanabilirim düğünümde...SDC10306
Originally uploaded by ayfalcisi9


Başlama: 07 Haziran 2009
Bitiş:En geç 10 Temmuz 2009 :)
Şiş: 4 mm
Yün: Alize Angora gold Simli Renk 62 (200 gr)
Şema: Meandering Vines Shawl by Susanna IC.Şema İngilizce olarak Ravelry de mevcuttur.

Şal 2 parça olarak örülüyor ve sonra birlikte örülerek bitiriliyor, yarısını bitirdim. 1 tane 100 gramlık yün kullandım.Diğer yarısına başladım umarım onu da biran önce bitirebilirim...

Yorumlar

 1. herhalde evlenmişsindir arkadaşım mutluluklar dilerim Rabbim pişman etmesin kimseyi

  YanıtlaSil
 2. sercan abla arkadaşla bu şaldan başladık
  ama ben iki parça yapılıp birleştirilmesini anlamadım
  tek parça yapsak olmuyomu?

  YanıtlaSil
 3. olur sinefcim herhalde, bir de öyle deneyin...sonucu d abana yaızn olur mu?

  YanıtlaSil
 4. arkada örüyo şimdi abla
  şimdi iyi gidiyo
  olur gibi geliyo banada
  fotoğrafınıda yollarım bittikten sonra

  bu arada hala siteye giremiyorum
  biten aşllarımla birlikte yeleğin fotosunu face ekleyeceğim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…