Ana içeriğe atla

Gezdim, tozdum ama boş durmadım!

Bu yıl sanırım ben leyleği havada gördüm! Nisan ayında ailemin yanına, memlekete gitmiş, ordan da Afyon'a geçmiştim, üzerinden bir ay geçmeden bu sefer de eşimin memleketine küçük bir gezi yaptık:) Mayıs sonunda Urfa'ya gittik; gezdik, görülesi mekanları gördük, ben hasta oldum geldik :) Urfa çok sıcaktı, eh bende de saman nezlesi olma gibi bir meziyette olunca, ben yaz başında o sıcakta grip olup geldim.


Hasta olunca da hem blogumu hem de forumu bir hayli ihmal ettim...Sizlerle Urfa'nın en ünlü mekanı, Balıklı Göl'den bir kaç resim paylaşayım...Mutlaka gidin grün derim, Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, Hz Eyüp'ün sabır mekanı, tüm bunlar gerçekten güzel, görülmeye değer yerler...Tüm bunların yanısıra Urfa oldukça modern ve gelişmiş bir şehir.Etrafında hiç yeşil alan olmamasına rağmen şehir yeşillendirilmiş, hele ki Balıklı Göl ve etrafı, çölde bir vaha gibi olmuş....Fırsat geçerse elinize mutlaka gidin görün derim Urfa'yı...


Yorumlar

 1. Batman ı , Mardin'i gördüm Urfa henüz nasip olmadı çok güzel bir yere benziyor. yemeklerı zaten muhteşem. umarım bir gün nasip olur da giderim.

  YanıtlaSil
 2. geçen sene yaz tatilinde eşimle yaptığımız güneydoğu gezisi sırasında urfaya da gitmiştik.biz de urfayı çok beğenmiştik,katıldığımız sıra gecesini,çiğköftenin ve şıllık tatlısının tadını,bir de urfanın cehennem gibi sıcağını unutmak mümkün değil:))

  YanıtlaSil
 3. Lindo e muito elegante.Parabéns!

  bjs
  Nélia

  YanıtlaSil
 4. kesinlikle sıcağı unutulacak gibi değil, hele ki o sıcakta ben grip olunca, benim için daha da anlamlı oldu:))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…