Ana içeriğe atla

Pelin'in düğünü ve Haruni Şal


Hanımelim'den tanıdığım ve tanıdığıma mutlu olduğum Pelin'ciğim (nam-ı diğer Nuryüzlüm; Hanımelim'de biz onu öyle biliyoruz) bu yaz evleniyor. Geçen yaz o bana düğünüm için çok cici bir gelin şalı hediye etmişti, ben de ona kendi yaptığım, emek verdiğim bir hediye vermek istedim. Aslında çeyizine, evine bir şeyler yapacaktım ama tembelliğim mani oldu:) Ben de ona güzel bir gelin şalı örmeye karar verdim. Pelin bildiğim kadarıyla Haruni'yi çok beğenir, ama ne yazık ki hem ablasının doğumu, hem d edüğün hazırlıkları yüzünden, Hanımelim'de bizimle örmeye fırsatı olmadı. O öremeyince ben öreyim bari Pelin'e diye düşündüm...Ve karşınızda Pelin'in gelin şalı...Şalı bitireli çok oldu ama Pelin görmeden buraya eklemek istemedim. Henüz Pelin'e gönderemedim ama geçenlerde netten resimlerini gösterdim, ilk gören o oldu. Artık sizinle de paylaşabilirim yani :)


Çok zevkle ve kolaylıkla ördüm bu şalı.Çok severek ördüm; umarım Pelin'de hep güzel günlerde kullanır.

Şalın orjinali Emily Rose'a ait. Şalın orjinal şemalarına ve anlatımına Ravelry'den ualaşabilirsiniz. Biz Hanımelim'de bir çok Haruni ördük. Siz de örmek isterseniz, Hanımelim'e bir uğrayın.

Yorumlar

 1. harikasın sercan, ellerine sağlık. yeniden gelin olasım geldi valla. pelin güzel günlerde kullanır inşallah.

  YanıtlaSil
 2. sercancım haruni şalın daha doğrusu pelin'in haruni şalı çoook güzel olmuş,güzel günlerde kullansın,ellerine sağlık,çok güzel anlamlı bir hediye olmuş bence....beyaz simli ile de harika durmuş gerçektan...

  YanıtlaSil
 3. saolun arkadaşlar, pelinde beğenir umarım...haruni örmesi kolay v ezevkli bri model, fatesçim sanırım en kısa zmaanda başka bir renkte deneyeceğim bu modeli..lila veya kırmızı gibi örneğin...

  YanıtlaSil
 4. süpersin Sercancım çok güzel olmuş şal ellerine sağlık. Pelin' e şimdiden mutluluklar diliyorum, güzel günlerinde kullansın şalını inşallah.

  YanıtlaSil
 5. sercan hanımcığım ellerine sağlık haruni şal çok güzel olmuş sevgili pelin güle güle kullansın bir ömür mutlu olsun

  YanıtlaSil
 6. sercancığım harika olmuş ellerine sağlık pelinciğimde inşallah bu güzel şal gibi evliliğide bir ömür boyu güzel geçer

  YanıtlaSil
 7. öncelikle sercan ablacım çok teşekkür ederim.senin için nekadar değerli olduğumu bir kez daha anladım.heleki benim içn emek harcaman,hayatımda aldığım en güzelve anlamlı hediye.çok teşekkür edrim.arkadaşlar sizlere de güzel dilekleriniz için teşekkür edrim.iyiki hanımelim var ve iyiki sizleri tanıdım.

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Mükemmel olmuş,ellerine sağlık canım benim..Pelincim bir yastıkta kocayın inşallah,mutluluklar diliyorum..Foruma giremediğim için çok üzülmüştüm,sorun yok artık girebiliyorum yupppppppyyy :))))))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…