Pelin'in düğünü ve Haruni Şal

Haziran 26, 2010


Hanımelim'den tanıdığım ve tanıdığıma mutlu olduğum Pelin'ciğim (nam-ı diğer Nuryüzlüm; Hanımelim'de biz onu öyle biliyoruz) bu yaz evleniyor. Geçen yaz o bana düğünüm için çok cici bir gelin şalı hediye etmişti, ben de ona kendi yaptığım, emek verdiğim bir hediye vermek istedim. Aslında çeyizine, evine bir şeyler yapacaktım ama tembelliğim mani oldu:) Ben de ona güzel bir gelin şalı örmeye karar verdim. Pelin bildiğim kadarıyla Haruni'yi çok beğenir, ama ne yazık ki hem ablasının doğumu, hem d edüğün hazırlıkları yüzünden, Hanımelim'de bizimle örmeye fırsatı olmadı. O öremeyince ben öreyim bari Pelin'e diye düşündüm...Ve karşınızda Pelin'in gelin şalı...Şalı bitireli çok oldu ama Pelin görmeden buraya eklemek istemedim. Henüz Pelin'e gönderemedim ama geçenlerde netten resimlerini gösterdim, ilk gören o oldu. Artık sizinle de paylaşabilirim yani :)


Çok zevkle ve kolaylıkla ördüm bu şalı.Çok severek ördüm; umarım Pelin'de hep güzel günlerde kullanır.

Şalın orjinali Emily Rose'a ait. Şalın orjinal şemalarına ve anlatımına Ravelry'den ualaşabilirsiniz. Biz Hanımelim'de bir çok Haruni ördük. Siz de örmek isterseniz, Hanımelim'e bir uğrayın.

You Might Also Like

9 yorum

 1. harikasın sercan, ellerine sağlık. yeniden gelin olasım geldi valla. pelin güzel günlerde kullanır inşallah.

  YanıtlaSil
 2. sercancım haruni şalın daha doğrusu pelin'in haruni şalı çoook güzel olmuş,güzel günlerde kullansın,ellerine sağlık,çok güzel anlamlı bir hediye olmuş bence....beyaz simli ile de harika durmuş gerçektan...

  YanıtlaSil
 3. saolun arkadaşlar, pelinde beğenir umarım...haruni örmesi kolay v ezevkli bri model, fatesçim sanırım en kısa zmaanda başka bir renkte deneyeceğim bu modeli..lila veya kırmızı gibi örneğin...

  YanıtlaSil
 4. süpersin Sercancım çok güzel olmuş şal ellerine sağlık. Pelin' e şimdiden mutluluklar diliyorum, güzel günlerinde kullansın şalını inşallah.

  YanıtlaSil
 5. sercan hanımcığım ellerine sağlık haruni şal çok güzel olmuş sevgili pelin güle güle kullansın bir ömür mutlu olsun

  YanıtlaSil
 6. sercancığım harika olmuş ellerine sağlık pelinciğimde inşallah bu güzel şal gibi evliliğide bir ömür boyu güzel geçer

  YanıtlaSil
 7. öncelikle sercan ablacım çok teşekkür ederim.senin için nekadar değerli olduğumu bir kez daha anladım.heleki benim içn emek harcaman,hayatımda aldığım en güzelve anlamlı hediye.çok teşekkür edrim.arkadaşlar sizlere de güzel dilekleriniz için teşekkür edrim.iyiki hanımelim var ve iyiki sizleri tanıdım.

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Mükemmel olmuş,ellerine sağlık canım benim..Pelincim bir yastıkta kocayın inşallah,mutluluklar diliyorum..Foruma giremediğim için çok üzülmüştüm,sorun yok artık girebiliyorum yupppppppyyy :))))))

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz