Ana içeriğe atla

Bu sepeti eritmeliyim!!
Yok olmayacak böyle! Bu sepeti mutlaka eritmeliyim ben, yoksa kafamı toparlayıp yeni projeler, yeni ipler olmayacak :(

Bir süredir bu sepette diğer işlerden kalan ipler, ya da yün ve örgü hakkında şu anki "bilinç" düzeyine ulaşmadan önce alınmış yünler,  bir de kardeşimin Utku'ya örerim ya da hediye örerim diye aldığı ama bir türlü fırsat bulamayıp "abla, al bari sen bir şeyler yap" dediği yünler birikiyor...Birikiyor biriktikçe de benim aklım onlara takılı kalıyor. Size de olur mu bilmem, aklım ordayken ben başka bir şeye başlayamam, illa ki bitecek orası...Yoksa içim rahat etmez..

Son 2-3 gündür orayı eritmek için bir sürü örnek denedim..bazı yünler bir bebek hırkası ve ya yeleği örmek için yeterli ama bazıları o kadar az ki hiç bir şeye yaramayacak...Neyse arayışlarım devam ediyor.

Ve sonuç; bu ayı "Bu sepeti eritmeliyim" ayı ilan ediyorum!!
Nasıl mı? Şubat ayı boyunca bu sepetteki yünlerle bir şeyler öreceğim, bu yünleri bir şekilde mutlaka değerlendirmeye çalışacağım.Yaptıklarımı buradan sizlerle paylaşacağım ve ay sonunda sepette kalanları da. Eğer başarılı olursam ve hepsini bitirirsem kendime ufak bir ödül; çok işlevli ponpon makinasını alacağım :))
Peki ya sizlerden yorumlarınızla bana destek olanlar, sizlere bir ödül olmasın mı?? Olsun bence ..."Bu sepeti eritmeliyim" başlıklı yazılarıma ( ki ay sonuna kadar bir çok başlık olacak, yani umarım olur :P) yorum yazan arkadaşların ikisine bu proje boyunca yaptığım ürünlerden dilediklerini hediye edeceğim (tabiki arkadaşları kura ile seçeceğiz :) )

Bugün ayın 3'ü geriye kaldı 25 gün ve sepet hala dolu :(( Ben iş başı yapayım, olmayacak böyle !

Yorumlar

 1. Sevgili Sercan bu sepetten benden bir baza dolusu var asla eritemiyorum.
  Sitemde son yayınladığım çiçekli fularlardan yapabilirsin mesela, az kalmış ipleri değerlendirmek için iyi bir seçenek oluyor. Parmaksız eldivenlerde olabilir. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 2. fikirler için çok teşekkür ederim canısı..laf aramızda bu yarım kalan ipler buzdağının sadece ufak bri parçası, malum şubat kısa o yüzden az ip ayırdım bu aya :)baklaım durum ne olacak??

  YanıtlaSil
 3. sercan ravelrydeki motif battaniyelerden yapabilirsin canım,her motif farklı renk olunca zevkle de örersin

  YanıtlaSil
 4. canım hiç bir fikir veremiyorum çünkü kelin ilacı olsa başına sürer değilmi 3 tana çamaşır kirlilik sepeti ağzına kadar dolu ip var kiminde bir tane kiminde iki veya üç yumak ne yapacağız bilmiyorum

  YanıtlaSil
 5. Bunlardan kocaaa bir koli de bende var.Her düzenleyişimde bunlar bitmeden ip almak yok diyorum,yine dayanamayıp alıyorum,örmek için de vakit bulamıyorum sonra.Hadi bakalım sana kolay gelsin,bakalım ne güzellikler çıkacak ortaya.Evet bebek giysileri iyi fikir,yelek,elbise hele hele patik...:)Ben bayılıyorum bebek patiği örmeye...

  YanıtlaSil
 6. valla bence bunları eritmenin en güzel yolu hanım dilendi bey beğendi modeli bir battaniye yapmak hatta daha büyük sabredebilirseniz daha büyütüp yatak örtüsü bile yapılabilir. kolay gelsin bütün işleriniz çok güzel siz de çok iyi bir insana benziyorsunuz. saygılı ve düzeyli blogunuzu da çok beğeniyorum.

  YanıtlaSil
 7. Canım benim ne güzel de koymuşsun öyle sepete,bende de yarım ipler var ara ara örmeye bişey bulamadıkça karıştırıp karıştırıp seçiyorum aralarında..Sonuç,kızıma eldiven,patik,oğluşumun arkadaşına bere,kızlara bereler,ama aklımda battaniye yapmak var..Canım annem burdayken ben artan iplerimi ona verirdim,iki battaniye ördü bize..çok da kullanışlı oldular..İnşallah sen de bir şekilde eritirsin sepetini..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…