Ana içeriğe atla

Sessiz, sakin...

Sessiz ve sakin bir şekilde çıkardık kırkımızı :S Çok fazla bilmem adet nedir neler yapılır, etrafımda bilen birileri de yok (gerçi etrafımda sanırım pek kimse de yok). Kırk gün oldu Eylül'üm doğalı, lohusalık da bitti. Allah'a bin şükür iyiyiz, her şey yolunda gibi. Doğumdan 2 gün sonra eve geldiğimizde Eylül'ü kendi sessiz ve sakin hayatıma "hoşgeldin" diyerek dahil etmiştim. Annemler memlekete dönüp herkes elini ayağını çekince, minik kızımla kendi düzenimizi kurmuş, soğuk Ankara kışında geçinip gidiyorduk :)) Kızım, babamız, örgülerim ve ben :) Şimdi minik kızım kırkı çıkmış, hatta 42 günlük bir bebek...Allah inşallah daha nice kırk günler gösterir bizlere...

Yorumlar

 1. maşallah rabbim nazarlardan korusun

  battaniyenizde english home galiba:))

  YanıtlaSil
 2. oyyy maşallah bu kuzuya:)Oh nihayet Eylül'ü gösterdin bize annesi..çok tatlı,çok masum güzelim benim...Allah yuvanızda mutluluğu,sağlığı,huzuru daim etsin canım.keşke aynı şehirde otursaydık.ben de biraz yalnızım sanırım..görüşürdük bol bol.ne de güzel olurdu..olsun ama kızlarımız ve sevdiceklerimiz hayatlarımızı ne kadar dolduruyor değil mi...

  YanıtlaSil
 3. Maşallah canımmm annesine benziyorrr

  YanıtlaSil
 4. Amin canım, maşaallah bize göre ne çabuk kırk oldu, bahar gelsin fıstığı tez zamanda görmek isterim, sevgilerimle, ikinizi de öpüyorum.

  YanıtlaSil
 5. çok teşekkür edeirm arkadaşlar.
  flizcim ne iyi olurdu, yakınlarda olman, sendne bir adım geriden gelriken snein deneyimelrindne faydalanmak harika olurdu..biz d esizin gibi bir sevdiceğim bir meleğim bir benim :))
  nazlım inşallah bend esizleir görmeyi kzımla tanıştırmayı çok istiyorum

  YanıtlaSil
 6. sercan hanım maşallah bin maşallah allah nazardan ve tüm kötülüklerden korusun bu küçük hanımı sana babasına vatanına milletine hayırlı bir evlat olur inşallah mevlam size bağışlasın canım

  YanıtlaSil
 7. Maşallah bu güzel kıza,adıyla yaşasın ınşallah.Blogunuzu çok beyndım örgüler bır harıka.Saglıkla kalın.

  YanıtlaSil
 8. hedencim çok teşekkürler, hemen ziyaretinize geliyorum :))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…