Cuma'nın Projesi-5 /Project of Friday-5

Ağustos 03, 2012

Yazım yok sandınız değil mi bugün?? Cuma geldi geçiyor nerde bu hanımın yazısı dediniz değil mi?? Daha önce de sık sık yok olduğum için, "eh yine gitti bir yerlere, 3-5 ay sonra geri gelir" diye düşündünüz değil mi??
Yok yok burdayım, bir yere kaybolmadım henüz :))
Serinleyen ve hatta sağanak yağışlı havasıyla Ankara pek bir güzel oldu, örgü örmek keyifli hale geldi.Hatta keşke sonbahar gelse, cam önünde elimde örgüm, sehpamda çayım, dışarda şakır şakır yağmur yağarken bacaklarımı uzatıp otursam diye hayallere bile daldım, ama Eylül tiz bir çığlık attı hemen daldığım yerden çıkardı beni, dönerken oyuncağı altında kalmış da tam dönememiş oan sinirlenmiş miniğim :))
Neyse çabaladım, tüm engellere, çıkan gerkeli gereksiz tüm işlere rağmen lifimi ve nasıl örüelceğini sizler için resimledim. Buyrun bu cumanın lifine...


Önce geçen haftalarda olduğu gibi fıstık yaparka başlıyoruz, açık renk ipimizle 3 fıstık yapıp bunun üstüne 3 sıra daha fıstık gidiyoruz ve aşağıdaki gibi bir kare elde ediyoruz.

Finally I finished a new pattern. It was hard to me finsihed this week because I had lots of things to do. Anyway my pattern and how to is ready now. Let's begin. 
First as we did last weeks we crochet 3 puff stitches, and work 3 rows of puff stitches and we have a square like below.Bu karenin her bir kenarından ayrı ayrı başlayıp diğer rengimizle 15 sıra fıstık öreceğiz.


And crochet 15 rows of puff stitches all side of this square with the second color.
Yukarıdaki resimdeki gibi fıstıklarımızı örmeyi bitirince koyu pembe sıranın 3 fıstık içerisindne başlayıp açık pembe ile yine fıstık öreceğiz.


When we finished and have the pattern like above, we will begin to work puff stitches again but we will skip 3 puff stitches from the right corner.


Sıra boyunca örmeye devam edeceğiz.Köşeye geldiğimizde ise 3 fıstık yapıp aşağıdaki reismdkei gibi batarak sonraki kenara geçeceğiz ve onu da bitişten 3 fıstık önce bitireceğiz.


Work along the row, when you come to the corner of two sides, work three puff stitches together like in the picture below. And work along the other side till 3 puff stitches before end point.


Bu şekilde 3 sıra örün.


Work total of 3 rows like this.

Tüm kenarları bu şekilde örüp bitirin.


Work all sides of the pattern .
Açık pembe ile 3 sırayı bitirdikten sonra koyu renge geçin yine 3 fıstık atlayıp sıraya başalyın ve 3 fıstık kala sırayı bitirin. Bu şekilde 3 sıra örün.

Then cut the yarn and join the other color and begin 3 puff stitches after the beginning point and finish 3 puff stitches before the end point. Work 3 rows.

Yine tüm kenarları bu şekilde öreceksiniz.Kenarlar bitince lifimizde bitmiş oluyor.

Work all sides with this color also. And your pattern has finished. Ypu will get the cloth below at the end of your work Ben kenarlarına herzaman yaptığım kenarı yaptım, siz isteidğiniz gibi çalışabilirsiniz.

You can crochet any kind of edging around it. I did as I did before.


Ve cumanın bitmesine 1 saat kala yazım biter...Darısı gelecek cumaya :))
You Might Also Like

5 yorum

 1. Bu modelini hiç görmemiştim.Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, basit bir model ve dediğiniz gibi pek görülmemiş

   Sil
 2. pembe sever olarak bayıldım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tam snein renkle roldu, motiflerin yanımd aduryor lif de aynısı nerdeyse

   Sil
 3. Ӏt's perfect time to make a few plans for the future and it'ѕ time
  to be happу. I've learn this publish and if I may just I wish to recommend you few fascinating things or advice. Perhaps you can write next articles relating to this article. I wish to learn even more things about it!

  My weblog: ironman oyunları

  YanıtlaSil

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz