Ana içeriğe atla

Küçük ama zeki !

Kış iyice bastırdı, son günlerde sık sık kar yağıyor Ankara'ya, yağmadığı zamanlarda ise hava gerçekten çok soğuk oluyor. Çoğu zaman  (-) 10 derecenin altında seyrediyor soğuklar...
Biz genelde evdeyiz, hatta hep evdeyiz, çıkmıyoruz dışarıya, soğuklar yüzünden, bir de malum henüz kırkımız çıkmadı bizim :) Geçen hafta Utku'şum bademcik ameliyatı olunca Eylül'le kuzenini ziyarete gittik. Malum hava soğuk sıkı giyinmek lazım, giyindik ama farkettik ki berelerimiz hep penye ve ya küçük geliyor ya da büyük...Eh ne yapalım hemen bir bere örelim ki bir daha dışarı çıkmamız gerekirse başımızı sıkı sıkı koruyalım.
Kolay ve kullanışlı bir bere bulmak için hemen Ravelry'i taradım ve Small and Clever (küçük ama zeki) beresini buldum. Nerdeyse bir kaç saat içinde ördüm ve bu cuma kızımı ilk aşısı için sağlık ocağına götürürken giydirdim. 


Babası nazar değer diye resimlerini koymama izin vermiyor, o yüzden ne yazık ki kızımın başında görüntüleyemedim beremizi, onun yerine size Ravelry'den bir kaç resim koyuyorum başta nasıl durduğuna dair fikir versin diye...

Berenin Türkçe açıklaması için bu yazıya bakınız

Yorumlar

 1. ah Sercan acilen bana da lazım bu bereden,inşallah bir fırsatını bulup örebilkirim kızıma.çok güzel bir model,sağol canım ya:))öpüyorum ikinizi de:)))

  YanıtlaSil
 2. canısı çok kolay ve gerçekten kullanışlı bir bere mutlaka ör derim...bunların modelli olanlaır d avar, bir de onalrdna öreceğim. örmek istersen yardım ederim. zeliha bebeğe de pek yakışır :))

  YanıtlaSil
 3. Çok cici ve kolay görünen bir bere, ellerine sağlık, arşivime alayım, günün birinde lazım olur :)

  YanıtlaSil
 4. yapılışını anlatırmısınız çok sevinirim aynur

  YanıtlaSil
 5. merhabalar. biraz gecikmeli bir yorum olacak benim ki. ben de burdaki anlatımlarla ördüm bu bereden aylar önce:)) çok beğenildi. hatta bloğumda ki yazıda paylaşmıştım.
  http://moriceninyeri.blogspot.com/search/label/bebek%20beresi
  nednse o zaman acemi bir bloger olarak blog izleme olayını ihmal etmişim:)) artık takipteyim.
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Emeğin için çok teşekkürederim Sercan bende yaptım güzel oldu:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…