Ana içeriğe atla

Sarı Yelek

Anneliğe alışmaya çalışıyorum bugünlerde. Kızımla birbirmizi tanıyoruz, düzen kurmaya çalışıyoruz...Şimdilik pek bi düzensizsiziz, bazı günler sakin geçiyor, bazı günlerse uykusuz ve huzursuz; alışacağız ama :)

Sakin günlerde hem bloguma, hem foruma, hem de örgüye zaman ayırabiliyorum (bugün sanırım o günlerden ). Kızım izin verdikçe ona yeni bir şeyler örmeye çalışıyorum. Şimdi ördüklerim ve öreceklerim daha farklı. Birincisi artık kızım yanımda ve onun ihtiyaçlarına göre örebiliyorum, ikincisi ise konu mankenimiz yakınımda olduğu için üzerinde deneyebiliyorum :))

Geçenlerde bir hevesle başladığım ama yine dergilerdeki sağlıksız anlatım yüzünden defalarca ör sök yaptığım bir yeleği sonunda bitirebildim...Yünümüzü geçen kış Utkum'la beraber bir "yüncü" ziyaretimizde almıştık. Canısı minik kuzeni için seçmiş farkında olmadan.

Model Anchor Butik dergisi 22. sayısından. Yünümüz Anchor Truva, şiş no 4,5 (dergide 6 diyordu ama ben biraz sıkı ve ufak bir yelek olsun istedim)

Sonuç hoş oldu, baharda kızıma giydirebileceğim minik bir yelek :))

Yorumlar

 1. Güle güle giysin Eylül bebiş:)

  YanıtlaSil
 2. yumuşacık ve sıcacık görünüyor... ellerine sağlık.. iyi günlerde giysin bebecik...

  YanıtlaSil
 3. ooooo Sercan'cım hem bebeğe bakıp hem de örgü örebiliyorsun bravo sana arkadaşım,maşallah:))ben ev işlerini anca yetiştirebiliyorum,örgü hak getire:))yeleğin rengine de modeline de bittim canım ellerine sağlık,Eylül'cük güzel günlerde giysin inşallah..sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Sercancım harikasın canım,çok güzel olmuş,Eylül güzel günlerde kullansın....

  YanıtlaSil
 5. çok teşekkürler, inşallah güzle günlerde giyer kızım.filizcim benim kızım daha çok küçük o yüzden bol bol uyuyor bugünelrde benimde fırsatım oluyor...sanırım bir ayını doldurunca tüm düzen değişiecek. bir d eben Allaha bin şükür fazla ameliyat ağrısı felan çekmedim, pek loğusalık yaşamadım yani :))

  YanıtlaSil
 6. you could send me this recipe?

  I liked a lot.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…