Ana içeriğe atla

Yine mi aynı problem?!!

Evet, evet yine aynı problem; misianalı şişler...Çok problem çıkardı bunlar son zamanlarda bana. Ama artık ustalaştım hemen çözüyorum :)

Sorunumuz bu sefer misinalı şişleri saklamak. Hani geçen sefer üzerinde numaraları olmayanları  bu yazımda nasıl numaralandıracağımızı  çözmüştük ya, işte şimdi de onları nasıl muhafaza edeceğiz bunu çözeceğiz. Her seferinde neydi bunun numarası dememek ve birbirlerine karışmadan düzenli durmalarını sağlamak için bu çözüm yöntemi. 

Gelelim malzemelere:
Kilitli buzdolabı poşetleri ( bir kutu yeter sanırım)
Makas
Beyaz etiket
Kalem
Misinalı şişlerimiz
Ve tabiki ölçme cetvelimiz


Benim şişlerin son durumu budur; birbirlerine karışmış, numaraları yazmayanlar yine belirsiz... Haydi iş başına!
Önce tek tek tüm şişleri numaralarına göre ayırın. Sonra her birini bir kilitli poşete koyun.
Beyaz etiketlerim biraz büyük olduğu için ortadan ikiye kesip her birinin üzerine şiş numaralarını yazdım, sizler de uygun şekilde etiketleme yapın.
Sonra aynı numara şişleri aynı poşete koyup üzerlerine etiketleri yapıştırın.
Ve harika sonuç, artık hepsi düzenli bir şekilde sınıflandırıldı. Saklaması kolay, kullanması kolay.


Misinalı şişlerinizi saklamak için kullanabileceğiniz bir yöntem, dosyalamak (buraya bakınız) bir yöntem de eski cd çantalarını kullanmak (bu bence en güzel yöntem !). 

Peki ben bu misinalı şişlere niye bu kadar taktım son zamanlarda merak ediyor musunuz? Hemen söyliyeyim; yün alma hastalığım sonucu evde biriken özellikle bere örebileceğim yünlerimi eritmek için bu sıralar bol bol bere örüyorum. Tabi genelde misinalı şiş kullanıyorum. Takıntımın tek sebebi bu. 

Bu problemi de çözdüm ya artık huzurla örebilirim :) 
Herkese bol örgülü ( ya da hobiniz her ne ise) ve huzurlu günler :)

Yorumlar

 1. Süpersin, torba olayı bana göre değil ama CD çantası harika fikir. Teşekkürler yarın çocuklardan kalma bir tane boşaltılacak:)))))))
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. ben evde cd çantası bulamadığım için torba olayına girdim ama en kısa zamanda bir tane edinip ben de o şekild ekullanmak istiyorum...belki onu da resimlerim :)

  YanıtlaSil
 3. Çok akıllıca, teşekkürler paylaştığınız için.

  YanıtlaSil
 4. aklıma gelen bir fikri sizle paylaşayım istedim:))
  Bu torbaları yan kenarlarından delgeçle delip bir klasöre ya da yan kenarından zımbalayıp hepsini tek parça gibi biryere toplayabilirsiniz:)
  nacizane aklıma gelince gelip yazayım dedim:)) sevgiler

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…