Ana içeriğe atla

Bere Meydan Okuması

Ay bitmeden yazayım dedim sizlere ama elimdeki işlerden bir türlü fırsat bulamadım.Biraz yoğunum bu sıralar. Nedeni ise bahar temizliği... Yünlerimde bahar temizliği yapıyorum. Nasıl mı? Yıllardır "off renge süpermiş" , " aa ben bununla kesin bir şey örerim" " hım mm yeni çıkmış deneyeyim bunu" , " bir şey örmesem bile almak beni mutlu edecek" diye alıp durduğum yünlerimi biraz eritmek istedim. Bunun için de kendimce sınıflandırdım hepsini ve uygun projelere başladım...şimdilik evdeki 2 yünü kullan yetmedi 2 tane daha al  şeklinde devam ediyorum :)) 


Bu temizliği biraz hızlandırmak için bir adım atıp sizleri de dahil edeyim işin içine dedim. Bunun için de  " Bere Meydan okuması" nı başlatıyorum. Nasıl olacak peki bu meydan okuma?? Aynen şöyle:


1. Portföyümde 10 bere modeli var

2. Önümde ise 21 günlük bir zaman dilimi (Bu hesaba göre Nisan 15 meydan okumanın son günü olacak)

3. 21 günlük süreçte 10 bere örülecek, sizlerle paylaşılacak.

4. Bu arada diğer işlerimde devam edecek

Sizleri bilmem ama ben her zaman sınırları belirlediğimde çok daha verimli çalışırım. En azından eskiden öyleydim . Şimdi kendi kendime meydan okuyor ve "Sercan 21 günde 10 bereyi örmen gerek" diyorum. Umarım başarılı olurum...Başarırsa elde edeceğim huzur, mutluluk tarifsiz olacaktır :)

Bere modellerim bunlar


Hangisinden başlasam ki???Yorumlar

 1. benimde iplerim hazır iki tanesi ile ördüm bere ama siparişlerden elimdeki ipleri eritemiyorum

  bence sıradan başla :)

  YanıtlaSil
 2. Kolay gelsin bende elimdeki ipleri bitirme çabasındayım fakat yolun sonu henüz karanlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gonca hanım sormayın...benim sanırım ömrüm de yetmeyecek bu ipleri bitirmeye :(

   Sil
 3. hımm arkadaşım bence son bereden başla, kız çok güzelmiş :) bu da değişik bir bakış açısı olsun... bu meydan okuma işin süper bir fikir olmuş, tebrik ediyorum ve bu meydan okumada senden yanayım, sen yaparsın biliyorum, 2 güne 1 bere, hadi bakalım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim favorim de o bere...dropsun çok güzel bir modeli..henüz başlamadım ama arkadaşım, meydan okumanın ilk gününde tek bir ilmek bile atmadım :P

   Sil
 4. Hello, I love your crochet, it is beauty, I love this colors, I follow your blog, I have a blog about crochet with free patterns and free crochet diagrams, visit me , hugs from Brazil.
  Visite meu blog - Tita Carré - Crochet

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Roberta, I have visited your blog, nice one...I follow your blog

   Sil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…