Ana içeriğe atla

Pazar Kahvaltısı /Sunday Breakfast

Uzun zamandır yeni halini merak etmeme rağmen bir türlü gidememiştim. Ben Hacettepe'de okurken gittiğimde, heryer yıkılacak gibi duran evlerle doluydu, bir çoğunun altında öğrenci kafeleri, salaş mekanlar vardı. Restarasyon sonrası önünden çok geçtim, her geçişimde bir gün buraya gelmeli diye düşündüm. Ama bir türlü fırsat yaratamadık.
Neyse bu sabah kardeşimlerle kahvaltıyı dışarda yapalım da nerede yapalım diye düşünürken aklımıza geldi, ve kahvaltıya Hamamönü'ne gittik. Güzel, hoş bir kafede kahvaltımızı yaptık ve sonra bir güzel gezdik Hamamönü'nü...
Ben çok beğendim, çok güzel, şirin hele çocukla gezmek için çok uygun bir yer olmuş (merdiven, bozuk kaldırımlar yok). Hava muhalefetine rağmen ve fotoğraf makinam olmamasına rağmen sizler için bir kaç yeri fotoğrafladım. Fotoğrafları eşimin cep telefonuyla amatörce çekebildim.

This sunday my family and my sister's decided to have breakfast out.We thougth some choices, and at last we decided to go Hamamönü...This place is a district with restorated old Ankara house. There are some mansions, museum and mosques..Most of the houses and mansions are cafe or restorante or art clubs.We had breakfast at Hamamönü and I wanted to share some photos , but forgot to bring my camera, and I took these photos by using my husband's cellphone, so they are not good  but enough to give a clue about how lovely place is Hamamönü


Burası Sanat Sokağı...Sokakda bir çok kurs yeri var, benim gözüme çarpan özellikle çinicilikle ilgili olanlar oldu.
Here is The Art Street, there are some art classes and most of them are traditional turkish arts.

Sanat Sokağının kapılarından biri...
One of the gates of the Art Street...


Tüm sokaklar çiçeklendirilmiş, özellikle duvardna sarkan sardunya saksıları harikaydı. Bir de bu petunya arabaları, Utku'şum teyze hadi bunu götürelim derken resimledim :))

All streets have flowers, you can see them hanging on walls of the houses and some of them in carriage like these. My nephew wanted to take the red one  to home :))


Bu da bunaltıcı havaya dayanamayıp kendine minik bir yatak bulmuş... İnsanlara rağmen derin bir uykuda dinleniyordu.

The weather was really hot and this little one could not stand, he/she found this place as a comfortable bed and fell in a deep sleep ...

Yorumlar

  1. Paylaşımlarınız bize de çok yardımcı oluyor, dell dizüstü teknik servisi olarak paylaşımlarınızın devamlılığını dileriz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…