Ana içeriğe atla

Haftanın Projesi / Project of the week

3 aylık ara verdiğim sırada hemen hergün bloguma uğradım. Bir çok arkadaşımın güncellemelerini takip ettim ve bir çok yeni blog gezip çok güzel fikirler edindim. Bloguma uygulayabileceğim yeni fkirler düşündüm. 
Bu fkirlerden biri, Haftanın Projesi fikri. Bir çoğunuz buna özellikle yabancı bloglarda rastlamışsınızdır.Farklı adlarla, farklı çalışmalar sunuyor blog sahipleri. Ben de kendimce bunu uygulamaya çalışacağım...
Düşüncem her hafta pazartesi, çarşamba ve cumaları farklı konularda bir aktivite yapmak (tabi konu örgü)..Bu cumanınkisi hazır, en kısa zamanda pazartesi ve çarşambayı da hazırlamak istiyorum.

Bir de blogumu bundan sonra elimden geldiğince hem Türkçe hem de İngilizce yazmaya çalışacağım...İlk denemem de bu yazım olacak :))

During the  3 months-break  I have visited my blog almost everyday. I did not send any post but I read. I also visited too many blogs and some sources about knitting and crocheting, and these visits gave me some ideas about blogging. One of these ideas is "project of the week". If I can I will send some posts an every monday, wednesday and friday about different projects. 
And another idea is to write my blog also in English. I hope I can manage :))

Yorumlar

 1. örgü bilmeyenler ne yapacak :D

  mesela ben:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canısı Allah izin verirse detaylı bir şekild enalatmayı düşünoyurm yaptığım her şeyi...bir de olabildiğince kolay modellerden başlamyı düşünüyorum...belki ucundna kıyısındna sen de bir şeyler yapabilirsin.

   Sil
 2. harikasın canım.tığ işi şalları da bekliyorum senden:))bu hafta sınavı hallediyim örgüye tam gaz devam:))ilk öğrencin benim haberin olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım başladığım bir kaç şal var tığ işi yayınlayacağım yakında...aslınd apaylaşacak o kadar çok şey var ki, am akendim de denemeden sizlerle paylaşmak istemiyorum ondan gecikiyor...inşallah sınavın iyi geçmiştir, güzle haberler verirsin bizlere...

   Sil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…