Ana içeriğe atla

Nisan Çiçekleri-15

Bugün ayın 15i, ayın yarısı bitti. Geriye 15 çiçeğimiz kaldı.Umarım sonlara doğru sıkışmam hangi modeli yapsam diye.

Bugün sizinle çok cici bir modeli paylaşacağım. Bu model bana nergisleri hatırlattı, ben de açık sarı ve koyu sarıyla örerek nergis havası vermeye çalıştım.


Bu modelin şeması var, sizinle şemayı paylaşacağım ve sıra sıra anlatmaya çalışacağım şemayı.

Bu modelin başlangıcında da sihirli halkayı kullanacağız. Göbek rengimizle Sihirli halkanın içine 3 zincir çekip bir adet yarım 2li trabzan yapın. Bir zincir çekin bir tane daha yarım 2li trabzan yapın. Bir zincir, bir yarım 2li trabzan olacak şekilde toplam 5 tane yarım 2li trabzan yapın.
2. sırada; 2 zincir çekip herbir trabzanın arasındaki zincire bir tane, bir tane de yarım 2li trabzanların tepesine olmak üzere toplam 11 tane yarım 2li trabzan yapın. 3. sırada herbir trabzanın tepesine sık iğne-bir zincir- bir yarım 2li trabzan-sık iğne yapın. Çiçeğimizin göbeği bitti.

Gelelim yapraklarına. 2. rengimizi, ilk sıradaki yarım 2li trabzanların herhangi birinin arkasından sık iğne bağlayın, 5 zincir çekin sonraki yarım 2li trabzana bağlayın. Bu şekilde toplam 6 yaprak için 5 er zincir çekin.

Her bir yaprak için 5 zincirin içine, bir sık iğne, bir yarım 2li trabzan, 2 tane 2li trabzan, 2 tane 3lü trabzan yapın, 2 zincir çekin, 2 tane 3lü trabzan, 2 tane 2li trabzan, bir yarım 2li trabzan, bir sık iğne yapın. 6 yaprağı tamamladığınız da çiçeğimiz bitmiş olacak.

Kolay gelsin !

Yorumlar

  1. merhaba sercan hanim masallah ciceklerinize tam gaz devam ediyorsunuz bende elimdeki islerimi tamamlar tamamlamaz bu hos ciceklerden yapmayi planliyorum.ben yeni bir blogger im.(ebrucahobi.blogspot.com) ve sizin blogunuzu blogumda (nasil tabir edilir bilmiyorum ama) izlemek,takip etmek istiyorum ama nasil yapacagimi bilemedim.eger yardimci olursaniz sevinirim.saglicakla kalin..

    YanıtlaSil
  2. elimden geldiğince yeni çiçekler eklemeye çalışıyorum..ALlah izin verirse ay sonuna kadar hergün bir tane girmeyi düşünüyorum.

    ebru hanım, gadgetlar var, tasarım sayfasında, oradan benimkisi ve bir çok blogda gördüğünüz, arşiv, takip ettiğinz bloglar, blog arkadaşlarınız vb. şeyleri ekleyebirlisiniz. yapamazsanız sizin için ben yapabilirim...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…