Ana içeriğe atla

Nisan Çiçekleri-27

Bugün size gül goncası nasıl yapılır onu anlatacağım. Harika bir anlatım buldum, en azındna benim çok hoşuma gitti. Burdaki goncalar bir şapkada kullanılmış, ama broş olarak da kullanılabileceğini düşünüyorum.

Modelin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.My Little CityGirl sitesini ziyaret ettiğinizde free patterns bölümüne mutlaka bakın. Hoşunuza gidebilecek başka modeller de bulabilirsiniz.Gül goncaları için 76 zincir çekiyoruz. Tığımızdan sonraki 5. zincire bir tane 2li trabzan yapıyoruz. Sonraki her zincire birer tane 2li trabzan yaparak tüm zincirleri bitiriyoruz. Bir zincir çekip geri dönüyoruz, ilk ilmeğin tepesine bir sık iğne yapıyoruz. 2 ilmek atlıyoruz, 3. ilmeğin tepesine 8 tane 2li trabzan yapıyoruz. 2 ilmek atlıyoruz, 3. ilmeğin tepesine bir sık iğne yapıyoruz, 2 ilmek atlıyoruz, 3.ilmeğin tepesine 8 tane 2li trabzan yapıyoruz, 2 ilmek atlayıp 3. ilmeğin tepesine bir sık iğne yapıyoruz. Yine 2 ilmek atlıyoruz, 3. ilmeğe sık iğne, 2 ilme atla, 3. ilmeğe 8 tane 2li trabzan yapıyoruz. Son kez 2 ilmek atlayıp 3. ilmeğe bir sık iğne yapıyoruz. Şimdi 3 ilmek atlıyoruz, 4. ilmeğin tepesine 12 tane  3lü trabzan (tığın başını 2 defa dola, 3 te çık) yapıyoruz, bu sefer 3 ilmek atlayıp 4. ilmeklerin tepesine önce bir sık iğne sonra 12 tane 3lü trabzan yaparka devam ediyoruz. Toplam 3 defa 12 tane 3lü trabzan yapıyoruz. Sonuncusunda sonra yine 3 ilmek atlayıp 4. ilmeğin tepesine bir sık iğne yapıyoruz ve 4 ilmek atlayıp 5. ilmeğin tepesine 15 tane 3lü trabzan yapıyoruz. Bu kez, 4 ilmek atlayıp 5. ilmeklere sık iğne sonra 15 tane 3lü trabzan yaparak sırayı bitiriyoruz. Goncamızı oluşturmak için, 8 trabzanın olduğu uçtan başlayarak içe doğru sarıyoruz, en son alt kısmından katları sabitliyoruz.


Ben renkli görünsün diye 3 tane bu şekilde gonca hazırladım. normalde bunlar bir yuvarlak parça örülüp üzerine sabitleniyor, ama ben onu örmedim, açıklamadaki yaprağı örerek hareketlendirdim arajmanımı. 
Yaprağa gelince 16 zincir çekin, baştan 2.zincire bir sık iğne yapın, sonraki 2 zincire birer yarım 2li trabzan, sonraki 3 zincire birer 2li trabzan, sonraki 3 zincire birer 3lü trabzan, sonraki 3 zincire birer 2li trabzan, sonraki 2 zincir ebirer yarım 2li trabzan, sonraki zincire 3 tane sık iğe yapın.Diğer tarafa geçin ve diğer taraf gibi örün. Sıranın sonuna geldiğinzide geri dönmeden bir zincir çekip 15 ilmeğin tepesine birer tane boş ilmek (tığın başını dolamadan bir seferde çıkın)  yapın, 3 sık iğnenin ortasındaki sık iğnenin tepesine geldiğinizde boş ilmek, 3 zincir aynı yere boş ilmek yapın. Diğer tarada geçin boş ilmek yapmaya devam edin, sonunda ipinizi sabitleyip koparın.

Eveeet sanırım son 3 güne giriyoruz...Haydi hayırlısı :))

Yorumlar

 1. This can be the dumbbell established that's must have for you personally.

  Stop by my site ... http://www.getfitnstrong.com/adjustable-dumbbells/

  YanıtlaSil
 2. Constantly weigh these items versus new Products that's in pristine condition, comes having a top notch guarantee and it is also acquirable for obtain around the Bowflex uncomplicated monthly payment method.

  My blog - http://www.getfitnstrong.com/bowflex-dumbbells/bowflex-selecttech-dumbbells-ultimate-home-exercising/

  YanıtlaSil
 3. Continue to keep in mind much too that some are greater than other people for the reason that they are made
  to resist constant use within a gym; you could wish to opt for a smaller type on your possess residence.


  my blog; dumbbells for sale

  YanıtlaSil
 4. Improvements consist of a extra functional Lat Tower and also
  a more time squat frame with 4 diverse positions from which to exercise routine.


  Feel free to visit my web site - free weight dumbells

  YanıtlaSil
 5. Individuals nowadays are quite significantly preoccupied searching for ways on how to lose fat faster without experiencing any discomforts brought by ache which is mainly associated with heavy work
  outs.

  My web blog; http://www.getfitnstrong.com/adjustable-dumbbells/adjustable-dumbbells/

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…