Ana içeriğe atla

Nisan Çiçekleri-29

Çoook heyecanlıyım! En uzun soluklu projemin sondan bir önceki günündeyim!!! 

Yok valla yazamıyorum, aklıma gelmiyor bir şeyler. Ben hemen geçeyim çiçeğime :))Bu bir gül :)) Pek benzetemeyebilrisiniz, ama vallahi bir gül :) Bana değişik geldi yapılışı sizinle paylaşmak istedim.

Bu arada bu proje sırasında bir çok farklı gül yapılışı buldum, fırsat buldukça onları da sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

Bu gülümüz netten değil ama, geçen gün Anchor Butik dergisi almıştım orada gördüm. Dediğim gibi yapılışı farklı geldi paylaşmak istedim. Farkı bu gülün yaprakları dıştan içe doğru yapılıyor, en son yapacağınız kat gülün en içteki yaprakları olacak.

Bu gül için 10 zincir çekip bir halka oluşturun. 
1. sıra: Halkanın içine aralarına 6 zincir çekerek 6 tane 2li trabzan yapın. Toplam 6 yaprak için 6 boşluk oluşturmuş oldunuz. 
2. sıra: Her bir boşluğa, bir sık iğne, 1 tane yarım 2li trabzan, 2 tane 2li trabzan, 5 tane 3lü trabzan ( tığın başını 2 defa dola, 3 seferde çık), 2 tane 2li trabzan, 1 tane yarım 2li trabzan, 1 sık iğne yapın. 
3. sıra: Sonraki sıraların boşluklarını bir önceki sıranın trabzan ayaklarını ( ilk yaptığınız boşluklar için kullandığınız)  kullanarak yine 6 zincir çekerek yapın. Burada dikkat etmeniz gereken şey her katta boşluk sayısını bir azaltacak olmanız. Yani önce 6 yaprak, sonra 5, sonra 4 yaprak olacak. Eksiltme yerlerini her sırada değiştirin. Boşluklara çiçek yaprağı için hep aynı şekilde doldurma yapılacak.

Gülün kat sayısı artırara daha büyük güller elde edebilrisiniz. Bunun için sırasıyla, 6 yaprak, 6 yaprak, 5 yaprak, 4 yaprak, 3 yaprak şeklinde çalışın.

Veee son  bir çiçeğimiz kaldı!!!!

Yorumlar

  1. This allow for the walkers of any bodyweight to have
    a maximum pleasure throughout their cardio-vascular workout.


    Review my site: best adjustable dumbbells

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…