Ana içeriğe atla

Nisan Çiçekleri-21

Ayın 21 oldu, geri sayıma başladık. Son 10 çiçeği anlatacağım sizlere. Umarım anlattığım çiçekler hoşunuza gidiyordur.

Bugün sizler için bir menekşe modeli seçtim. İnternette araştırma yaparsanız bir çok menekşe modeliyle karşılaşırsınız, ben yapılması kolay, görünüşü hoş olanlardan bir kaç modeli sizler için seçtim ve sırasıyla anlatmayı düşünüyorum. 
Haydi başlayalım!

Bildiğiniz gibi ben elimdeki iplerle örüyorum o yüzden renkler pek ahenkli olmadı benim menekşemde, sizler çok daha uygun renklerle örebilirsiniz. Sarı renk ile 2 zincir çekerek başlıyoruz. 
1. sıra: Tığdan sonraki 2 zincire 5 tane sık iğne yapıyoruz ve halka oluşturuyoruz.

2. sıra: Açık mavi rengi bağlıyoruz, bir zincir çekip aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 6 zincir çekiyoruz, sonraki ilmeğe  iki sık iğne yapıyoruz. 6 zincir, sonraki ilmeğe 2 sık iğne şeklinde 5 yaprak boşluğu olacka şekilde sırayı bitiriyoruz.Açık mavi ipi koparmadan koyu maviyi bağlıyoruz.

3. sıra: Burada size küçük bir tavsiyem var, açık mavi iple daha sonra devam edeceğiz, o yüzden açık mavi ipin kaldığı yerdne sonraki 4. yaprağa bağlarsanız koyu mavi ipi ve yaprakları oradan örmeye başlarsanız, daha sonra size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.Koyu mavi iple, yaprak boşluklarının ilkine, bir sık iğne, bir yarım 2li trabzan, bir trabzan, bir zincir [ bir 3lü trabzan (tığın başını 2 defa dola 3 te çık), 1 zincir ] büyük parantezin için 10 defa tekrala, bir 2li trabzan, 1 yarım 2li trabzan, bir sık iğne yapın. Sonra diğer boşluğa geçin aynısı burada da tekrarlayın. Sonraki boşluğa geldiğinizde açık mavi ipi alın ve bu boşluğa ve bundna sonraki diğer 2 boşluğa, bir sık iğne, bir yaırm 2li trabzan, 8 tane 2li trabzan, bir yarım 2li trabzan, bir sık iğne yapın.Böylece 2 tane büyük yaprak, 3 tane küçük yaprak yapmış olacaksınız.Şimdi koyu mavi ipinizi koparın ve açık mavi ile devam edelim

4. sıra:Bu sırada açık mavi iple koyu mavi yaprakların üzerindne geçeceğiz. Bunun için, her bir ilmeğin tepesine ve birer zincir boşluklaırna sık iğne yapıyoruz. İki yaprağı da tamamladıktan sonra, ipimizi koparabiliriz.Menekşemiz hazır. 
Herkese kolay gelsin!


Yorumlar

 1. Most medical practitioners want to you do resistance work out three situations per week.


  Check out my web site - http://www.getfitnstrong.com

  YanıtlaSil
 2. Additionally, you can established the velocity.


  my webpage ... Read This

  YanıtlaSil
 3. A timer is one of the essential items of gear.

  Feel free to surf to my site; www.getfitnstrong.com

  YanıtlaSil
 4. Whenever your objective will be to get toned you'd like to contemplate doing exercises in opposition to resistance not less than a few days every week.

  Look at my blog post: 60 pound dumbbells

  YanıtlaSil
 5. I was reading an posting from TIME magazine courtesy of CNN's website, and I began to obtain a little bit concerned.

  my blog post: www.getfitnstrong.com/bowflex-dumbbells/reviewing-bowflex-selecttech-552-adjustable-dumbbells-pair/

  YanıtlaSil
 6. It ought to healthy appropriate into your trunk.


  my web site; http://www.getfitnstrong.com/adjustable-dumbbells/

  YanıtlaSil
 7. There are a variety of various solutions that you simply can pick once you have a look at this program, and it'll also offer you a greater plan of everything you are already carrying out correct and mistaken.

  Have a look at my web blog please click the next web page

  YanıtlaSil
 8. When it comes to these devices the middle of
  street choices as far as price would be the approach to go.


  my weblog; dumbbells for sale

  YanıtlaSil
 9. And when anyone of individuals is not sufficient, many people who will be chubby essentially have extra than a person of these items happening, and many of these basically
  enhance the have an affect on of other contributing factors!


  Here is my web-site ... http://www.getfitnstrong.com/bowflex-dumbbells/fit-strong-bowflex-552/ Post Article Comments Name : EmailAddress : URL : Comments : Article Categories �

  YanıtlaSil
 10. Being an aside, you'll find enormous exercise routines in existence that only involve dumbbells and bodyweight.

  Also visit my web-site; http://www.getfitnstrong.com/adjustable-dumbbells/dumbbells-sale-further/

  YanıtlaSil
 11. Strength Rod and Spiraflex technological innovation present enjoyable benefits and opportunities for novice and intermediate
  excess weight lifters.

  Also visit my weblog - bowflex selecttech dumbbells

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…