Ana içeriğe atla

Geldim, geldim !!

Ayyy ne kadar heyecanlıyım bu yazıyı yazarken anlatamam size...karnıma ağrılar girdi vallahi...Ne kadar uzun zaman olmuş ben buraları boş bırakalı, yazı yazmayalı...Sanki ilk kez yazıyormuşum gibi hissediyorum :)) Heyecandna şimdi boş boş yazar dururum...

Yok yok boş olmasın bu yazım, yaptıklarımı da paylaşayım değil mi ?? Paylaşacak aslında çook şey var, ama inanın hiç biri tam olarak hazır değil; birinin düğmesi eksik, birinin tam bitirme sıralarına gelmişken yünü bitti, birini o kadar uzun zamandır elime almıyorum ki, nasıl örüleceğini unuttum, birini bulamuyorum vs. vs....

Elimdeki tüm yarım işlere rağmen son zamanlarda örmek için çok heyecan duyduğum bir projeyi paylaşmak istiyorum sizinle bugün; Suzan'ın tunus işi patikleri.

Önceden beri açıklamasını yapsa da Suzan'cım ben de örsem şunlardan diye iç geçirdiğim patikleri, Suzan'cım geçenlerde açıkladı (yapılışı için sizi hemen oraya yönlendireceğim, açıklama süper zira).

Tunus işi bilen herkesin çok kolaylıkla yapabileceği çok cici patikler...Ben evdeki kalan yünlerle denedim, sonuç çok hoşuma gitti (bazı hatalar var ama siz görmezden gelin), en kısa zamanda uygun ipleri alıp bir kaç tane daha örmeyi planlıyorum.

Patiklerimiz aşağıda, açıklamalar bol resimli olarak Suzan Hobi 'de....E ben tunus işi bilmiyorum, nasıl örerim diyorsanız, ben tunus işini buradan öğrendim , siz de bir bakın

Not: giyip göstermek isterdim ayakta duruşü çok güzle zira, ama biraz küçük olmuş, anneme hediye olacak bunlar, kendime göre örer örmez onları da paylaşırım :))

Yorumlar

  1. Canım benim ellerine emeklerine sağlık sercanım ,harika olmuş patiklerin , anneciğinde güle güle giysin öpüyorum teyzemin ellerinden,selamlar sevgiler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…