Ana içeriğe atla

Nisan Çiçekleri-8

Herkese merhaba, bugün biraz geç kaldım yazım için. Hemen yazımı yazayım istiyorum zira yapılacak bir dolu harika model beni bekliyor :))Bu çiçeği size adım adım anlatmayacağım, sizi nasıl yapılacağını öğrendiğim bloga yönlendireceğim. Resimlerle adım adım anlatılmış nasıl yapılacağı. Sadece blog dili İngilizce ben sizlere adımları, Türkçe anlatacağım.

Çiçeğimizin adı "Yıldız Çiçeği" , anlatımı için lütfen Pinkfluffywarrior'un blogunu ziyaret edin.

Çiçeğe için 4 zincir atarak başlıyoruz.Sık iğne ile bir halka yapıyoruz.
1. sıra:Halkanın içine 12 tane sık iğne yapın.
2. sıra: 4 zincir çekin, bir sık iğne atlayıp sık iğne ile batın, bu şekilde 4 er zincir çekerek toplam 6 tane yaprak yapın
3. sıra: her bir yaprağın içine 6 yarım 2li trabzan ( 2li trabzan gibi başını bir kez dolayarak batıyor ama bir defada çıkıyoruz) 3 zincir 6 yarım 2li trabzana yaparak doldurun. 6 yarım trabzandna sonra sık iğne ile bir sonraki yaprağa geçin. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edin.
Çiçeğimiz bu kadar, ben dayanamadım bir tane de açık pembe ördüm...Daha da öresim var gibi :))

Yorumlar

 1. sercan ben bu ay motifleri sana göndereceğim renk sıralamasını yazabilir misin canım komşumun ve benim motiflerimin sıralamasını yazarsan örelim bu ay benim motifler bitti yalnız komşumun bir kaç motifi kaldı onada kızıyla torunu geldi o nedenle geçikti biraz ama olmadı ben alıp öreceğim cumaya göndereceğim inşallah motifleri

  YanıtlaSil
 2. canım mail atmıştım ama burdna d ayazayım, komşun lakthesise gönderiyor kodlar aşağıda..
  1- 98297 Kahve
  2- 98212 Turuncu
  3- 98235 Yeşil
  4- 98263 Mavi

  sen bana gönderiyorsun
  98293
  98296
  98292
  98297

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Gmail hesabı olmayan ziyaretçiler yorum bırakmak için lütfen Adı/Url seçeneğini seçiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yapraklı patik örelim mi?

Bu hafta yarım bekleyen ve başlanan tüm diğer projelerin yanısıra bir de yapraklı patik ördüm ve açıklamasını hazırladım. Daha önce örmüş ve sizinle bu yazımda paylaşmıştım. Arkadaşım Buket yönlendirdiğim açıklamada zorlanınca benden rica etti açıklamamı, ben de hazır Buket'e anlatıyorken sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu patiği örerken Alize'nin yeni çıkardığı Alize Extra'ları da deneme şansım olacağı için hemen şişleri ve yünü aldım elime.
Alize extra çok güzel renkleri olan bir yün, daha önce kullandığım patiklik iplere göre biraz daha ince, %10 yünlü akrilik bir yün. Ben yünü beğendim ve farklı projelerde kullanmayı düşünüyorum. Patiğimde oldukça hoş oldu bence :)

Please scroll down for the pattern in English...
Patik için bir ana renk bir de Alize Extra'nın batik rengini kullandım. Size buna göre anlatacağım patiği.
Yün: Alize extra renk 95 (ana renk)          Alize extra batik renk 4896 (diğer renk) Şiş: 3,5 mm

Benim ördüğüm patik 36-37 numara ayaklara ideal.
An…

Supla ve örgü sepet denemeleri

Mayıs ortası oldu ve havalar hala dengesiz gidiyorken (iki gün önce kapı pencere açık oturyorken dünden beri yine çoraplara ve hırkalara geri döndüm zira ), yeni projelere devam ediyorum. Bu yazımda size son ördüğüm suplam ve sepetimle ilgili deneyimlerimi yazacağım.
Öncelikle supladan bahsetmek istiyorum. İnstagramda kendisini takip etmekten zevk duyduğum @dileksworld un anlatımıyla ördük bu suplayı (etiketimiz #yazlıksupla ) ...

Ben 1:1 ölçüyle şeffaf tutkalı sulandırıp suplamı önce güzelce bu karışımda yıkadım, fazla tutkalı sıkıp sonra düz bir zeminde iğneleyip gerdirdim. Model harikaydı, sonuç da harika oldu. Yalnız biraz fazla gerdirmişim  biraz büyük gibi oldu, ama mutfak masamın ortasında harika duruyor :) 
Ve sepet...Sepet konusunda yazılacak çok şey var. Sepetin modeli aslında bir çok mağazada satılan bir model, sanırım oradan esinlenilmiş ve örülmüş. Ben sepeti örmeye  Derya Baykal'ın programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu'nu izleyerek başladım. Ve her zamanki gib…

Fıstıklı Şal

Bu şalı Hanımelim'e bir arkadaşımız eklemiş. Çok basit çok cici bir şal.Nasıl yapılır diye düşünürken (bloglarda aramak hiç aklıma gelmedi nedense) tamamen tesadüf eseri bu örneği yapan biriyle tanıştım.
Hanımelim'deki bir çok arkadaşım bilir, son zamanlarda sıkça Kocabeyoğlu pasajındaki yüncüye gidiyorum. Genelde orda ya ben bir şeyler öğreniyorum ya da bir şeyler öğretiyorum. Güzel bir ortam oluyor.Neyse ben bu örnek aklımda ertesi gün gittim yine oraya, orda tığ işi bir örnek vardı, onu öğretiyorum alışverişe gelen bayanlara..Bir ara Fatma hanım diye bir bayanın elinde bir baktım benim bu örnek! Allah dedim ben bunu hemen öğrenirim,meğersem  çok eski, hayli yaygın bir örnekmiş, nerdeyse bilmeyen bir benmişim.Hemen ipimi ve tığımı aldım, örneği orda çıkardım.
Örmek biraz zaman aldı ama sonunda geçen gün bitirdim.Ben sonuçtan çok memnunum.Daha sonra öğrendim ki bunu bir çok arkadaş bloglarında anlatmış, onların affına sığınarak ben de kendimce resimleyip anlatıyorum ama kend…